Методична робота

Біологія– наука про життя.

Завжди пам’ятаємо цей вислів.

Про гриби, тварин, рослин дає знання.

Розуміння всіх складних життєвих істин.

 З 17 по 21 березня у Красненському ліцеї відбувся тиждень біології під гаслом: «Біологія – це про те, як цивілізовано взаємодіяти з довкіллям » -  організований вчителькою біології  Надією Котик. Біологія – один з найцікавіших предметів шкільного курсу. Вивчення біології триває не лише на уроках, а і в позаурочний час. Значну роль у формуванні інтересу до предмету біології відіграє і предметний тиждень. Це час творчого, нестандартного підходу до навчання та виховання учнів.

Метою тижня біології є поглиблення знань здобувачів освіти з біології, формування пізнавального інтересу до предмету, виховання бережливого ставлення до природи та до власного здоров’я. Протягом тижня здобувачі освіти 6 – 11 класів взяли участь у різноманітних заходах: інтелектуальних іграх, творчих конкурсах, акціях, майстер – класах завдяки яким збагатили свої знання про природу, живий світ та наукові дослідження. Здобувачі освіти відкрили нові горизонти біології, дізналися  про видатних українських вчених, цікаві факти про живий світ, значення води для життя на Землі, біосферу як глобальну екосистему, екологічні проблеми і можливі шляхи їх вирішення, про формування здорового способу життя. Кульмінацією тижня стала весела  інтелектуальна гра – квест « Пошук скарбів». Тиждень біології надав здобувачам освіти можливість поглибити свої знання природничих наук, розвинути критичне мислення та творчі здібності. Різноманітні завдання  дозволили кожному знайти щось цікаве для себе. Такі заходи сприяють формуванню всебічно розвиненої особистості, здатної не тільки здобувати знання, а й застосовувати їх на практиці для вирішення актуальних проблем сучасності, формують екологічну свідомість, вчать піклуватися про своє здоров’я та довкілля.





 

 





 

  

  Сьогодні у Красненському ліцеї відбулося засідання методичної спільноти класних керівників, присвячене важливій темі – булінгу в шкільному середовищі 🚫. Учасники обговорили причини, прояви та наслідки цькування, а також шляхи його попередження та ефективні методи реагування 🛑 .

    Під час зустрічі педагоги поділилися власним досвідом, розглянули конкретні кейси та отримали практичні рекомендації щодо створення безпечного освітнього простору 🏫. Особливу увагу було приділено формуванню культури толерантності та взаємоповаги серед учнів 🤝.

    Захід сприяв поглибленню професійних знань і став ще одним кроком до виховання дружньої та безпечної атмосфери у ліцеї 💙. Разом – проти булінгу! ✊🚀



Тиждень фізичної культури у Красненському ліцеї ⚽

В Красненському ліцеї з 10.02 по 14.02. 2025 року проходив ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ. На просвітницьких заняттях з психологом, соціальним педагогом, класними керівниками, вчителями інформатики говорили, дискутували, проходили анкетування, грали ігри, переглядали мультфільми, відеофільми ліцеїсти 1-11 класів.
Безпека в Інтернеті - це як власна гігієна: про неї треба дбати щодня!

А ми продовжуємо працювати...
30 січня 2025 року відбулося засідання педагогічної спільноти вчителів природничо-математичного циклу на тему "Шляхи вдосконалення роботи вчителів природничо-математичного циклу щодо підвищення ефективності у формуванні освітніх компетентностей. 
На засіданні було розглянуто ряд важливих питань. Зокрема, підбили підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з предметів природничо-математичного циклу; розглянули питання про "Внесення змін до Положення про атестацію педагогічних працівників" та обговорили новий професійний стандарт вчителя,  який визначає необхідні компетентності та вимоги до освітнього процесу.  Відмітили, що головним засобом реалізації компетентнісного навчання є уміння вчителя вести проблемний діалог, організовувати взаємодію учнів та здійснювати формувальне оцінювання. 
















🎶 Тиждень музичного мистецтва в Красненському ліцеї 🎶

Цей тиждень у нашому ліцеї був сповнений ритмів, мелодій та позитивних емоцій! 🌟

✅ Понеділок розпочався з урочистого відкриття Тижня музичного мистецтва. Учні та вчителі поринули у світ музики.

✅ Вівторок подарував учням 1–4 класів рухливі музичні перерви – веселий заряд енергії та гарного настрою!

✅ Середа стала творчою: відбулася виставка малюнків "Музика в моєму житті", а також діти долучилися до створення інтерактивної стіни "Малюю музику", залишаючи свої музичні фантазії на папері.

✅ Четвер пройшов під знаком співу та веселощів! У ліцеї працювала караоке-зона, а всі бажаючі взяли участь у грі-фантах "Пісня у капелюшку", демонструючи свої знання пісень та артистизм.

✅ П’ятниця стала справжньою кульмінацією тижня! Учні перевірили свої знання в музичній грі "Відгадай мелодію", а завершився день яскравою дискотекою "Музика навколо нас", де всі насолодилися улюбленими хітами та драйвовою атмосферою!

💙 Дякуємо всім учасникам за активність, творчість і любов до музики! Нехай вона завжди звучить у ваших серцях! 🎵✨     
#ТижденьМузики #КрасненськийЛіцей #ДякуємоЗСУ

29 січня 2025 року відбулося засідання педагогічної спільноти вчителів словесників. Педагоги підвели підсумки роботи у першому семестрі, оцінили освітні втрати та прогалини у знаннях учнів та намітили план заходів у другому семестрі. Дякую вчителям - мовникам за плідну роботу.






27 січня 2025 року у Красненському ліцеї відбулося засідання педагогічної ради. Досвідом роботи з  формування ключових компетентностей у здобувачів освіти поділилися вчителі іноземної мови  Стефанів Т. Я. та Іваськів С. В., хімії і біології Котик Н. М.











                                                     Звіт про проведення тижня початкової освіти

3 клас. 

Урок " Я досліджую світ" 

Тема уроку: " Рослини".

 Урок спрямований на формування уявлень про рослини, їх будову, значення в природі, уміння розпізнавати органи рослин, дізнаватися з різних джерел про професії пов'язані з діяльністю людини у природі визначати головне в інформації природничого змісту висловлювати враження щодо неї. В ході уроку застосовуються різні активності: дослідження, спостереження, практичні вправи,гра "Так чи ні", сценка "Суперечка частин рослин". Використовується мультимедійна презентація.







13.09.2024р. на чергове засідання зібралися вчителі педагонічної спільноти викладачів суспільно-гуманітарного циклу. Метою засідання було проаналізувати роботу спільноти за 2023-2024 н р. та обговорити плани роботи на новий навчальний рік. Також були розглянуті та проаналізовані нові методичні рекомендації з предметів,заповнення класних журналів НУШ.






03.09.2024 у Красненському ліцеї відбулося організаційне засідання педагогічної спільноти вчителів природничо-математичного циклу. На засіданні було підбито підсумки роботи педагогічної спільноти за 2023-2024 навчальний рік та обговорено план роботи та завдання на 2024-2025 навчальний рік. Учасники засідання розглянули важливі питання, зокрема, про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчальної діяльності; обговорення та схвалення календарно-тематичних планів. Керівник педагогічної спільноти Котик Н. М. поділилася знаннями, здобутими на дводенному очному тренінгу для вчителів «Про  практичні аспекти подолання освітніх втрат у природничій галузі», які відбулися у м. Івано-Франківську 22-23 серпня 2024 р, де розглядалися шляхи подолання освітніх втрат. Також розглянули питання про використання електронних ресурсів на уроках природничо-математичного циклу.

 

 

 


З метою поглиблення й розширення знань з інформатики, підвищення інтересу учнів до предмету, формування пізнавальної активності, розширення кругозору учнів, формування креативних, комунікативних умінь, розвитку особистісних якостей та інтелектуальних здібностей учнів з 12 лютого по 16 лютого 2024 р. у нашому ліцеї проходив Тиждень інформатики під девізом:

Хто володіє інформацією, той володіє світом!



Вчителі інформатики Мельникович Н.М. та Петровська В.Д. разом зі своїми учнями влаштували нестандартні, захопливо-пізнавальні заходи, які дали змогу підвищити рівень знань учнів з інформатики, розвивати творчі й інтелектуальні здібності дітей, вдало поєднати ігрові і навчальні моменти, показати значущість і роль інформатики в сучасному динамічному суспільстві.


Під час тижня були проведені наступні заходи:

Конкурс «Придумай назву», завдання якого полягало в тому, що учні придумували назви до запропонованих світлин та малюнків (5-11 класи).

 



 

Для учнів 6-7 класів вчителями Мельникович Н.М. та Петровською В.Д. було проведено конкурс ерудитів “Комп'ютерний світ”.

     

 



Студентка-практикантка, Тимків М.І., провела майстер-клас для учнів 6 класу “Намалюй свій перший комікс”, метою якого було  навчити учасників створювати власні комікси, розкрити основні етапи та техніки створення коміксів, сприяти творчому розвитку та фантазії.

                                       



              Для інформування та зацікавлення учасників щодо майстер-класу був створений буклет та інфографіка.

 


  Також для учнів 7-11 Мельникович Н.М. провела Web-квест “Цікава інформатика”, метою якого було підвищення знань про хмарні сервіси та технології, демонстрування учасниками гри застосування різних онлайн-інструментів, формування навичок та вмінь з пошуку інформації в Інтернеті, правильного використання інтернет-ресурсів для підтримки навчального процесу; розвиток навичок та вмінь аналізувати, систематизувати знайдену інформацію та робити висновки.


  Протягом “Тижня інформатики” також були проведені інші пізнавальні заходи, оскільки 14 лютого відзначається ще й “День комп'ютерника і програміста”. Учні у формі сердечок проявили свою любов до інформатики. 


Учні ліцею за бажанням проходили також тест на знання медіаграмотності.





                  






Уже стало традицією кожен рік проводити тиждень математики, який цього року мав за мету навчити учнів працювати в команді, розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчу активність та допитливість.

Із метою підвищення зацікавленості учнів до занять, поглиблення уявлення про використання відомостей із математики у повсякденному житті, виховання самостійності мислення, наполегливості в досягненні навчальної мети з 29 січня по 2 лютого 2024 року в Красненському ліцеї пройшов тиждень математики, який проводили вчителі Бойко О. В. та Петровська В. Д. Для проведення були задіяні учні 5-11 класів, які були учасниками різних видів змагань. 


В понеділок, 29.01.2024 р., вчителями було проведено цікаві п’ятихвилинки на уроках математики «Чи знаєте ви?»  для учнів 5-6 класів. Метою даних цікавинок було підвищення мотивації та зацікавленості учнів до вивчення математики; розвиток логічного мислення, нестандартного мислення та креативності;створення атмосфери співпраці та взаємодопомоги на уроці.

 

 


          У вівторок, 30.01.2024 р., вчителька Бойко О. В. провела гру для учнів 10-11 класів «Золоті монети», перемогу в якій здобули учні 10 класу,  а Петровська В. Д. для учнів 9 класу «Щасливий випадок».  Метою даних ігор було розвивати зацікавленість до математики, її історії, читання додаткової літератури, логічне мислення,  кмітливість; виховувати цілеспрямованість, впевнененість у собі свідоме ставлення до набуття знань, вміння і навички розмірковувати, розширювати світогляд.




          У середу, 31.01.2024 р., учні 8 класу розгадували ребуси, а вчитель Бойко О. В. з учнями 6 класу провела вікторину «Задачі-загадки».

1 лютого було проведено математичний QR-квест, в якому діти виконували логічні та нестандартні задачі з практичним змістом.   Метою є сприяти формуванню навичок інформаційного пошуку і раціонального використання інформаційних джерел, розвитку допитливості, активності, ввічливості, уважності; мотивувати учнів до використання гаджетів в освітніх цілях; виховувати вміння планувати свої дії відповідно до поставленої задачі, користуватися різними видами допомоги, оцінювати свої досягнення. Найбільш активними були учні 6, 8 та 9-го класів. Першість вибороли учні 9 класу.






                    І в останній день тижня для учнів 7-го класу була проведена вікторина «Таємниці чисел».  Метою гри було активізувати пізнавальну діяльність учнів, поглибити їх знання з математики, розвивати логічне мислення та кмітливість.

Упродовж тижня учні розв’язували кросворди, ребуси, логічні та нестандартні задачі з практичним змістом, що дало їм змогу визначити необхідність знань з математики у житті кожної людини для досягнення вершин власного успіху. 



 

"Шляхи розвитку творчої особистості"- такою була тема засідання педагогічної спільноти вчителів початкових класів Красненського ліцею,яке відбулося 29 січня 2024р.

Керівник спільноти Семкович М.В. розповіла,як розвиває пізнавальну активність учнів 1 класу за допомогою дидактичних ігор.

Волосковець Г.Я. познайомила вчителів початкових класів з новинами,які обговорювалися на засіданні класних керівників закладів освіти Перегінської ТГ.

Практичним заняттям було "Створення дидактичного матеріалу у Microsoft Power Point для роботи в НУШ: непростий-простий ресурс"





"Професійний стандарт-це дороговказ". Саме під таким гаслом відбулося засідання педагогічної спільноти вчителів суспільно-гуманітарного циклу 25 січня 2024 р. Головне питання,яке розглядалося-це
 " Професійний стандарт вчителя".Стандарт надає конкретні вимоги до педагогічних працівників згідно з рівнем кваліфікації. Учасники засідання мали можливість глибше познайомитися із даним документом та обговорити структуру та функції Професійного стандарту. Також були підведені підсумки роботи методичної спільноти за І семестр та підсумки учнівських олімпіад з предметів даного циклу.Заступник директора з навчально- виховної роботи Микитин Любов Степанівна наголосила,що основне завдання вчителя - постійно розвиватися,навчатися,щоб сформувати всебічно розвинуту дитину, дитину-громадянина України.







22 січня 2024 р. відбулося засідання професійної спільноти класних керівників на тему "Формування ключових життєвих компетентностей особистості через особистісно-діяльнісний підхід до виховного процесу". Метою даного засідання було сприяння професійного вдосконалення особистості педагога, стимулювання творчості класного керівника, який веде пошуки шляхів збагачення і розвитку змісту, форм і методів виховної роботи.

19 січня 2024 року у Красненському ліцеї відбулося чергове засідання ПС вчителів природничо-математичного циклу. Вчителі ще раз обговорили "Професійний стандарт вчителя",  підвели підсумки ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та результати навчальних досягнень здобувачів освіти' за І семестр 2023/2024 н. р. Вчителі Петровська В. Д. та Ілиняк О. С. поділилися досвідом роботи із питань створення STEAM проєктів та проведення інтегрованих уроків відповідно.








 «Без знання минулого, ми не зможемо зрозуміти теперішнє і тим більше передбачити майбутнє». Під таким гаслом пройшов тиждень історії у Красненському ліцеї  з 27.11по 01.12. 2023 року)  .  

Книжково – ілюстративна виставка «Люби і знай свій рідний край»  .  


Перегляд фільму «Поводир» ( для учнів 8 класу).
Челлендж селфі «Мій рідний край, моя історія жива».
 
Доміно «Виникнення українського козацтва»  (для учнів 8 класу). 

Інтелектуальний квест «Памятати історію – знати майбутнє» (для учнів 9- 10 класів)

 
   Гра-піраміда «Володимир Великий» (для учнів 7 класу).


21 вересня 2023 року у Красненському ліцеї відбулося засідання педагогічної спільноти вчителів початкових класів, метою якого було підведення підсумків та звіт керівника педагогічної спільноти про роботу у 2022/2023 навчальному році. Учвасники обговорили мету та завдання спільноти на новий навчальний рік, критерії оцінювання та методичні рекомендації, посібник О. Савченко "Діагностика та механізми подолання втрат у навчанні молодших школярів".






Наказ про організацію методичної роботи 

з учителями ліцею на 2023/24 н. р.  



 


План 

методичної роботи Красненської 

ЗОШ І-ІІІ ступенів 

на 2020-2021 навчальний рік

https://drive.google.com/file/d/1ByazhThsTE3AWKm2fTeILpooill3aEMK/view?usp=sharing

Кадровий склад педагогічних працівників Красненського ліцею

Немає коментарів:

Дописати коментар