Методична робота

З метою поглиблення й розширення знань з інформатики, підвищення інтересу учнів до предмету, формування пізнавальної активності, розширення кругозору учнів, формування креативних, комунікативних умінь, розвитку особистісних якостей та інтелектуальних здібностей учнів з 12 лютого по 16 лютого 2024 р. у нашому ліцеї проходив Тиждень інформатики під девізом:

Хто володіє інформацією, той володіє світом!



Вчителі інформатики Мельникович Н.М. та Петровська В.Д. разом зі своїми учнями влаштували нестандартні, захопливо-пізнавальні заходи, які дали змогу підвищити рівень знань учнів з інформатики, розвивати творчі й інтелектуальні здібності дітей, вдало поєднати ігрові і навчальні моменти, показати значущість і роль інформатики в сучасному динамічному суспільстві.


Під час тижня були проведені наступні заходи:

Конкурс «Придумай назву», завдання якого полягало в тому, що учні придумували назви до запропонованих світлин та малюнків (5-11 класи).

 



 

Для учнів 6-7 класів вчителями Мельникович Н.М. та Петровською В.Д. було проведено конкурс ерудитів “Комп'ютерний світ”.

     

 



Студентка-практикантка, Тимків М.І., провела майстер-клас для учнів 6 класу “Намалюй свій перший комікс”, метою якого було  навчити учасників створювати власні комікси, розкрити основні етапи та техніки створення коміксів, сприяти творчому розвитку та фантазії.

                                       



              Для інформування та зацікавлення учасників щодо майстер-класу був створений буклет та інфографіка.

 


  Також для учнів 7-11 Мельникович Н.М. провела Web-квест “Цікава інформатика”, метою якого було підвищення знань про хмарні сервіси та технології, демонстрування учасниками гри застосування різних онлайн-інструментів, формування навичок та вмінь з пошуку інформації в Інтернеті, правильного використання інтернет-ресурсів для підтримки навчального процесу; розвиток навичок та вмінь аналізувати, систематизувати знайдену інформацію та робити висновки.


  Протягом “Тижня інформатики” також були проведені інші пізнавальні заходи, оскільки 14 лютого відзначається ще й “День комп'ютерника і програміста”. Учні у формі сердечок проявили свою любов до інформатики. 


Учні ліцею за бажанням проходили також тест на знання медіаграмотності.





                  






Уже стало традицією кожен рік проводити тиждень математики, який цього року мав за мету навчити учнів працювати в команді, розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчу активність та допитливість.

Із метою підвищення зацікавленості учнів до занять, поглиблення уявлення про використання відомостей із математики у повсякденному житті, виховання самостійності мислення, наполегливості в досягненні навчальної мети з 29 січня по 2 лютого 2024 року в Красненському ліцеї пройшов тиждень математики, який проводили вчителі Бойко О. В. та Петровська В. Д. Для проведення були задіяні учні 5-11 класів, які були учасниками різних видів змагань. 


В понеділок, 29.01.2024 р., вчителями було проведено цікаві п’ятихвилинки на уроках математики «Чи знаєте ви?»  для учнів 5-6 класів. Метою даних цікавинок було підвищення мотивації та зацікавленості учнів до вивчення математики; розвиток логічного мислення, нестандартного мислення та креативності;створення атмосфери співпраці та взаємодопомоги на уроці.

 

 


          У вівторок, 30.01.2024 р., вчителька Бойко О. В. провела гру для учнів 10-11 класів «Золоті монети», перемогу в якій здобули учні 10 класу,  а Петровська В. Д. для учнів 9 класу «Щасливий випадок».  Метою даних ігор було розвивати зацікавленість до математики, її історії, читання додаткової літератури, логічне мислення,  кмітливість; виховувати цілеспрямованість, впевнененість у собі свідоме ставлення до набуття знань, вміння і навички розмірковувати, розширювати світогляд.




          У середу, 31.01.2024 р., учні 8 класу розгадували ребуси, а вчитель Бойко О. В. з учнями 6 класу провела вікторину «Задачі-загадки».

1 лютого було проведено математичний QR-квест, в якому діти виконували логічні та нестандартні задачі з практичним змістом.   Метою є сприяти формуванню навичок інформаційного пошуку і раціонального використання інформаційних джерел, розвитку допитливості, активності, ввічливості, уважності; мотивувати учнів до використання гаджетів в освітніх цілях; виховувати вміння планувати свої дії відповідно до поставленої задачі, користуватися різними видами допомоги, оцінювати свої досягнення. Найбільш активними були учні 6, 8 та 9-го класів. Першість вибороли учні 9 класу.






                    І в останній день тижня для учнів 7-го класу була проведена вікторина «Таємниці чисел».  Метою гри було активізувати пізнавальну діяльність учнів, поглибити їх знання з математики, розвивати логічне мислення та кмітливість.

Упродовж тижня учні розв’язували кросворди, ребуси, логічні та нестандартні задачі з практичним змістом, що дало їм змогу визначити необхідність знань з математики у житті кожної людини для досягнення вершин власного успіху. 



 

"Шляхи розвитку творчої особистості"- такою була тема засідання педагогічної спільноти вчителів початкових класів Красненського ліцею,яке відбулося 29 січня 2024р.

Керівник спільноти Семкович М.В. розповіла,як розвиває пізнавальну активність учнів 1 класу за допомогою дидактичних ігор.

Волосковець Г.Я. познайомила вчителів початкових класів з новинами,які обговорювалися на засіданні класних керівників закладів освіти Перегінської ТГ.

Практичним заняттям було "Створення дидактичного матеріалу у Microsoft Power Point для роботи в НУШ: непростий-простий ресурс"





"Професійний стандарт-це дороговказ". Саме під таким гаслом відбулося засідання педагогічної спільноти вчителів суспільно-гуманітарного циклу 25 січня 2024 р. Головне питання,яке розглядалося-це
 " Професійний стандарт вчителя".Стандарт надає конкретні вимоги до педагогічних працівників згідно з рівнем кваліфікації. Учасники засідання мали можливість глибше познайомитися із даним документом та обговорити структуру та функції Професійного стандарту. Також були підведені підсумки роботи методичної спільноти за І семестр та підсумки учнівських олімпіад з предметів даного циклу.Заступник директора з навчально- виховної роботи Микитин Любов Степанівна наголосила,що основне завдання вчителя - постійно розвиватися,навчатися,щоб сформувати всебічно розвинуту дитину, дитину-громадянина України.







22 січня 2024 р. відбулося засідання професійної спільноти класних керівників на тему "Формування ключових життєвих компетентностей особистості через особистісно-діяльнісний підхід до виховного процесу". Метою даного засідання було сприяння професійного вдосконалення особистості педагога, стимулювання творчості класного керівника, який веде пошуки шляхів збагачення і розвитку змісту, форм і методів виховної роботи.

19 січня 2024 року у Красненському ліцеї відбулося чергове засідання ПС вчителів природничо-математичного циклу. Вчителі ще раз обговорили "Професійний стандарт вчителя",  підвели підсумки ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та результати навчальних досягнень здобувачів освіти' за І семестр 2023/2024 н. р. Вчителі Петровська В. Д. та Ілиняк О. С. поділилися досвідом роботи із питань створення STEAM проєктів та проведення інтегрованих уроків відповідно.








 «Без знання минулого, ми не зможемо зрозуміти теперішнє і тим більше передбачити майбутнє». Під таким гаслом пройшов тиждень історії у Красненському ліцеї  з 27.11по 01.12. 2023 року)  .  

Книжково – ілюстративна виставка «Люби і знай свій рідний край»  .  


Перегляд фільму «Поводир» ( для учнів 8 класу).
Челлендж селфі «Мій рідний край, моя історія жива».
 
Доміно «Виникнення українського козацтва»  (для учнів 8 класу). 

Інтелектуальний квест «Памятати історію – знати майбутнє» (для учнів 9- 10 класів)

 
   Гра-піраміда «Володимир Великий» (для учнів 7 класу).


21 вересня 2023 року у Красненському ліцеї відбулося засідання педагогічної спільноти вчителів початкових класів, метою якого було підведення підсумків та звіт керівника педагогічної спільноти про роботу у 2022/2023 навчальному році. Учвасники обговорили мету та завдання спільноти на новий навчальний рік, критерії оцінювання та методичні рекомендації, посібник О. Савченко "Діагностика та механізми подолання втрат у навчанні молодших школярів".






Наказ про організацію методичної роботи 

з учителями ліцею на 2023/24 н. р.  



 


План 

методичної роботи Красненської 

ЗОШ І-ІІІ ступенів 

на 2020-2021 навчальний рік

https://drive.google.com/file/d/1ByazhThsTE3AWKm2fTeILpooill3aEMK/view?usp=sharing

Кадровий склад педагогічних працівників Красненського ліцею

Немає коментарів:

Дописати коментар